Hluboká tlaková níže přinese zítra do Česka studenou frontu, která způsobí velmi prudké ochlazení. Na některých místech bude i sněžit.

Už zítra dopoledne se studená fronta začne pomalu nasouvat na západ Čech, tam se teploty ani nestihnou vyšplhat na vyšší hodnoty. Naopak více na východ bude až do odpoledne převládat hezké počasí se slabým větrem a teplotami přes 20 °C, na jižní Moravě se teploty vyšplhají až ke 25 °C. Na čele studené fronty se budou tvořit konvektivní srážky, ty mohou být doprovázeny silným větrem a krupobitím. Po přechodu fronty se signifikantně ochladí, na některých místech až o neuvěřitelných 20 °C. Může jít o jedno z nejextrémnějších ochlazení v historii měření v České republice.

Počasí bude poté na květnové poměry velice netradiční. V průběhu pracovního týdne by se neměla teplotní maxima přehoupnout přes 15 °C a ani o víkendu nemůžeme čekat žádné letní teploty, budou se totiž pohybovat stále jen kolem 20 °C. Pocitovou teplotu bude navíc snižovat relativně silný nárazový vítr ze severovýchodu.

Zdroj: windy.com