Prázdniny jsou tu a s nimi také extrémní teploty, které na některých místech přesahují 35 °C. Na začátku července se k nim přidají i bouřky.

Konec června přinesl velmi vysoké teploty a to se na začátku července nijak nezmění. Nebude to však trvat dlouho a počasí ovlivní studená fronta. Teploty by se tak měly po většinu příštího týdne pohybovat pod 30 °C. Před studenou frontou, která dojde v pondělí večer, by se ale mohly vyšplhat až ke 38 °C. Zároveň ČHMÚ vydal výstrahu i na nebezpečí vzniku požárů pro celou ČR.

Již zmiňovaná studená fronta však přinese do Česka jiný extrém, a to silné až velmi silné bouřky. Díky dobré dynamice na frontě se mohou tvořit bouřky, které přinesou krupobití a silné nárazy větru. Fronta by do Česka měla dorazit kolem 17:00 a přejde opravdu rychle. Díky tomu se mohou na čele tvořit rozsáhlejší bouřkové systémy (squall line, MCS, bow echo), počítat se dá také se supercelami. Největší nebezpečí bude tvořit silný vítr a elektrická aktivita. Bouřková aktivita bude doznívat ještě v noci na úterý a v úterý ráno, poté už bude počasí opět klidnější.

Zdroj: chmi.cz

Zdroj titulního obrázku: chapelboro.com