Slabé tlakové níže, spíše méně srážek a jen slabší mrazy, tato slova zatím vystihují letošní zimu, která je podprůměrná. A v příštích dnech se to lepšit nebude.

Dalo by se mluvit o tom, že je to zima, se kterou asi každý Čech počítá, málo sněhu, teploty většinou kolem nuly nebo výše a když už mrzne, tak jde o holomrazy, které vlastně k ničemu nejsou. Na některých místech letos snad ještě ani nesněžilo, žádné velké kalamity se tuto zimu ještě nekonaly a podle předpovědi je k tomu daleko. Každý rok jsme zvyklí na tlakové níže, které přinesou i silný či velmi silný vítr, tu druhou možnost jsme ale letos zatím nezažili. Pro některé, co se vyžívají v extrémech, tak začíná být situace celkem nudná.

Ani předpovědi nenapovídají nějakému velkému nástupu pořádné zimy. V příštích dnech ukazují teploty nad nulou a když už se vyskytnou nějaké srážky, tak budou buď smíšené, nebo dešťové. Nezbývá než doufat, že vyjdou dlouhodobé předpovědi ČHMÚ a dočkáme se pravé zimy na konci ledna či na začátku února. Do té doby můžeme pouze čekat a pokusit se smířit se současným stavem.

Zdroj: portal.chmi.cz